środa, 8 maja 2013

Warsztaty dla dzieci "VIVA LA PASTA!""
Część druga relacji z warsztatów czyli makaronowe szaleństwo! Ta część była pełna smaków, zapachów i pięknie wyglądających potraw.
Dzięki Barilli dzieci mogły spróbować różnych rodzajów makaronu i zjeść pyszne spaghetti pełnoziarniste z sosem pomidorowym.  Marka Fit& Easy dostarczyła nam rukolę, roszponkę, szynkę, ser i pomidorki z których dzieci przygotowały pyszne i kolorowe sałatki, które polewaliśmy naszym stałym warsztatowym gościem czyli oliwą z oliwek Il Mini Monini. 
Gotowanie w szkole  nie było możliwe gdyby nie wspaniałe, wielofunkcyjne urządzenie - Speedcook - który miksował, gotował, podgrzewał i mieszał... Bez tego wszechstronnego urządzenia nie moglibyśmy np.przygotować spaghetti, po którym dzieci wylizywały swoje miseczki (dosłownie!) :)
Dzięki naszym Partnerom i Sponsorom warsztaty te były naprawdę pyszne i wyjątkowe. Dziękujemy!

Zapraszam na fotorelację :)

Pyszne makarony w różnych kształtach...


i sos pomidorowy, który zrobił wielka karierę podczas warsztatów...Dobrze znany i lubiany gość warsztatów - oliwa z oliwek Il Mini Moninioraz przesyłka specjalna od Fit&Easy: rukola, roszponka, pomidorki, szynka i ser do przygotowania sałatek z makaronem

Makaronową cześć warsztatów zaczęliśmy od nauki włoskiego...Podstawowych zwrotów włoskich - uczył dzieci nasz gość specjalny - Alessandro, który przyleciał do nas prosto z Mediolanu :)


W  urządzeniu, które samo gotuje - Speedcooku podgrzaliśmy sos Barilla - pomidorowy z oliwkami! Mali kucharze z zainteresowaniem obserwowali co  dla nich szykowałam...


Spaghetti (integrale) było ugotowane, sos się podgrzewał w Speedcooku, a w tym czasie dzieci samodzielnie przygotowywały sałatki z różnych rodzajów makaronu Barilla i pysznych, zdrowych produktów od Fit&Easy:  rukoli, roszponki, szynki, sera.... Oczywiście wszystko z oliwą z oliwek!
Teraz tylko sałatkę trzeba dokładnie wymieszać...


Spróbować czy dobrze doprawiona...


i ewentualnie wziąć dokładkę makaronu...

I kolejną dokładkę...
Sałatki makaronowe prawie gotowe i sos do spaghetti także...Po spaghetti z sosem pomidorowym z oliwkami ustawiła sie bardzo długa kolejka....I w końcu wyczekany moment.... Buon Appetito!

VIVA LA PASTA!!!!
Makaron (pełnoziarnisty!) smakował wszystkim bez wyjątku! 
(Nawet nasz włoski gość jadł go z apetytem!)

Spaghetti zostało zjedzone w 100% i na dokładkę był makaron  Farfalle z pesto pomidorowym Barilla, które także bardzo dzieciom smakowało :)Sałatki jedzone były jako drugie danie ;)

Po dokładnym, wspólnym sprzątaniu  dzieci otrzymały drobne upominki od naszych Partnerów wspierających warsztaty...i w skupieniu przeszły do rozwiązywania zadań z książeczek od Barilli...

Takiej ciszy i skupienia po dniu pełnym emocji nikt się z nas nie spodziewał...
Na zakończenie warsztatów ogłosiliśmy konkurs z nagrodami! Dzieci wraz z rodzicami mają przygotować pracę plastyczną propagującą zdrowe odżywianie. Dla wszystkich, którzy pracę wykonają mamy upominek ufundowany przez Speedcooka, a dla finalistów: paczki ze zdrowymi i pysznymi produktami od firmy Barilla, Kupiec oraz Monini.

Wszystkim naszym Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nasze warsztaty zdrowego odżywiania jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!!!

3 komentarze:

 1. To musiały być świetne warsztaty z takimi małymi pomocnikami :)

  Pozdrawiam Cię Aniu,

  Agata

  OdpowiedzUsuń
 2. cudo ! powinni takie warsztaty organizować w każdej szkole ;) dzieic na pewno miały frajde

  OdpowiedzUsuń
 3. To perła wśród zajęć dodatkowych w szkole na Fabianowie, a w dodatku stworzony i tak bardzo profesjonalnie prowadzony z i przez Rodzica tak poprostu i z serca. Wielki ukłon w Twoją stronę Aniu, jeszcze raz dziękuję......
  Mama Julki T.

  OdpowiedzUsuń